Tantra je zmysluplné umenie darovania erotických a senzuálnych masáží. Má siahodlhú tradíciu a jej počiatky sa datujú do obdobia spred niekoľko tisícok rokov. V spoločnosti je veľmi kontroverznou témou, keďže časť spoločnosti ju odsudzuje, nenávidí a považuje za nemravnú, ďalšia časť si ju nevie vynachváliť a zvyšok o tantrických masážach nikdy ani nepočul, nevie, čo to je, ako prebiehajú a celkovo sa o nej absolútne nezaujímajú. Poďme k prvej spomínanej skupine ľudí – tých ľudí, ktorí ju odsudzujú, nenávidia a pohoršujú sa nad ňou.

zena

Smutným faktom je, že sa tak zväčša deje preto, lebo táto skupina ľudí nie je dostatočne informovaná a skutočnej podstate a priebehu tantrických masáží a práve z toho dôvodu veria fámam a hoaxom, ktoré sa o senzuálnych, erotických, párových, tantrických, nuru masážach šíria a to bez toho, aby si tieto zdroje a pravdivosť slov obťažovali preveriť a zistiť, či sa veci skutočne majú tak, ako sa dočítali, či dopočuli od ostatných ľudí. Je to smutné z toho dôvodu, že sami nevedia, o čo skutočne prichádzajú. Tento dnešný moderný svet je orientovaný na majetky, zovňajšok a fyzické telo, no tantra vníma predovšetkým telo astrologické, myseľ, dušu a podobné spirituálne, duchovné, rituálne záležitosti.

masaz

Ťažko sa však niekomu vysvetľuje, že tantrické masáže sa zameriavajú na očistu tela i duše, zjednotenie mysle, nastolenie rovnováhy a harmónie v celej ľudskej podstate a zosúladenie jeho čakier s vesmírom, keď všetci pozerajú len na to, že masér, masérka a klient sú počas masážneho tantrického programu nahí. To je to, na čo sa všetci obracajú a čo je hlavným dôvodom nechuti voči všetkým masážam erotického typu a zavrhnutie ich ako niečo neprípustné, nemravné, spoločnosť pohoršujúce, necudné dianie v tantrických masážnych salónoch. Tantra sa ponára oveľa hlbšie ako je možné a schopné ľudské chápanie.