Výber matraca je vždy individuálny.

Váš starý matrac, ktorý už niektorí užívajú aj viac ako 10-15 rokov, môže byť často aj zdrojom vašich zdravotných problémov. Preto nie je dobré nákup nového matraca odkladať na neskôr, škodíte väčšinou len sami sebe. Zdravotné problémy môžu súvisieť s alergickými reakciami na rôzne roztoče, ktoré sú už po toľkých rokoch riadne rozmnožené vo vašej podložke na spanie. Alebo ste dlhodobo nevyspaní, na čom má podiel hlavne váš starý vyležaný matrac, a vy v práci a osobnom živote sa cítite dlhodobo bez energie.

spálňa

Pri výbere matraca sa mnohí ľudia riadia preferenciami svojich známych, čo je dosť veľká chyba. Matrac vhodný pre vášho známeho vôbec nemusí predstavovať tú správnu alternatívu pre vás, preto je potrebné si určiť svoje vlastné kritériá ich výberu. Ak máte doma na posteli pevný drevený rošt a nie pružný lamelový, penové matrace by ste mali zo svojho výberu vylúčiť. Na pevné rošty patria skôr pružinové alebo taštičkové matrace, ktoré sú dostatočne pružné aj na tvrdom podklade.

spálňa

Ďalej je pre vás dôležitým kritériom výberu tvrdosť vášho matraca, takže ak máte problémy s chrbticou, je pre vás vhodnejší tvrdší matrac. Tvrdosti matracov sú od H1 až po H5, pričom vyššie číslo znamená aj vyššiu tvrdosť matraca. Ak sa neviete rozhodnúť pre správnu tvrdosť a s výberom váhate, možno bude pre vás výhodný nákup obojstranného matraca s rôznymi tvrdosťami. Takéto matrace majú tvrdosť jednej strany inú ako je tvrdosť druhej strany, a najčastejšie sú takto predávané matrace s tvrdosťami H3 a H4.

Možno je vhodným riešením aj vyskúšanie matraca v značkovej predajni, takže ak pochádzate zo Žiliny, môžete si vyskúšať aj značkové matrace Žilina. No nedávajte vždy iba na prvý pocit, ale vždy sa poraďte aj so skúseným predajcom, ktorý vám pomôže s výberom. U predajcov značkových matracov často natrafíte aj na špičkové matrace za akciové ceny, takže si domov môžete odniesť matrac najvyššej kvality za výhodnú cenu.

Svadobné oznámenia s elegantným nádychom

Svadobné prípravy sú zvyčajne plné náhlenia, preto si naplánujte niektoré povinnosti, napríklad aj tvorbu a zadanie svadobných oznámení o čosi skôr. Svadobné oznámenie má mnoho funkcií a v čase svadobných príprav si ich nestihnete naplno uvedomiť a precítiť. Svadobné oznámenie bude pre Vás spomienkou aj po rokoch a aktuálne bude pre pozvaných svadobných hostí vyjadrením Vášho záujmu o ich prítomnosť na svadobnom obrade a pohostení. Takisto bude vyjadrením Vašej úcty k nim a napovedia im mnoho o sile, pevnosti a charaktere Vášho vzťahu a o Vašich budúcich plánoch.

elegantné svadobné oznámenia

Kvalitné a elegantne svadobne oznamenia Vám poskytnú široký výber možností predvolených textov, grafických úprav, typov, farby a veľkosti písma a výber z 5 možností voľby kvalitného papiera. Svoj motív, text a Vašu predstavu si viete umiestniť na matný, lesklý, perleťový, krémový papier alebo na papier s imitáciou plátna. Okrem predvolených možností, väčšinou konzervatívnych a elegantných svadobných oznámení si viete online vytvoriť vlastný návrh, text a zadanie svadobnej pozvánky, ktorá bude jedinečná, originálna a ktorá Vás dokonale vyjadrí.

svadobný stôl

Výnimkou nie sú ani svadobné karikatúry, kde Vaše tváre nahradia milé postavičky v elegantnom oblečení, ktoré vytvoria z pozvánky nevšedné dielo s Vaším rukopisom. Dôležitou súčasťou ponúkaného servisu je odborné poradenstvo grafika a rady, ktoré Vám pomôžu vytvoriť nezabudnuteľné svadobné oznámenie a doplnky pre celú svadbu ako napríklad menovky k svadobnému stolu alebo na výslužky, prípadne etikety na svadobné víno a mnoho ďalších drobností. Pred tlačou Vám vždy bude zaslaný grafický návrh na schválenie, až po Vašom odsúhlasení nastáva tlač svadobných oznámení a doplnkov. Ponúkané elegantné svadobné oznámenia si vyžadujú rovnako elegantné svadobné obálky, ktoré si zladíte farebne aj štýlovo s pozvánkami. Inšpiráciu určite nájdete nielen u seba, vo svojich spoločných zážitkoch, spomienkach, obľúbených skladbách ale aj na webovej stránke ponuky.