Tiež patríte k ľuďom, ktorí neznášajú zápach rozkladajúceho sa biologického materiálu? Nie ste sami, je to celkom prirodzená reakcia organizmu na patogénne mikroorganizmy, najmä baktérie, ktoré by nám mohli spôsobiť aj veľmi závažné ochorenia. Snažíme sa takýmto situáciám prirodzene vyhnúť, a tak sa nemožno diviť, že sa tiež niekomu dvíha v takom okamihu žalúdok, a musí čo najskôr z miesta činu odísť.

moderná kúpeľňa

Ak sa v domácnosti upchá odpad, napríklad v kúpeľni pod vaňou alebo v kuchyni pod drezom, máme dve možnosti. Po prvé sa pokúsime odpad vyčistiť sami, po druhé pozývame rovno inštalatérov na krtkovanie https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii/. Ak chcete najskôr skúsiť tú prvú možnosť, postupujte nasledovne: Najprv si nasaďte gumové rukavice, ktoré zabránia kontaminácii baktérií cez pokožku, a potom podložte odpadový sifón vhodnou nádobou. Napokon demontujte sifón a prepláchnite ho niekde pod vodou mimo odpadové potrubie. V tomto okamihu ale prichádza „hodina pravdy“, kedy sa ukáže, ako veľmi ste voči zápachu odolní.

záchod v kúpeľni

Ak sa vám začína zdvíhať žalúdok už po niekoľkých minútach alebo dokonca sekundách, zanechajte radšej márne pokusy o vyčistenie odpadu a privolajte odborníkov.

Keď je problém až v kanalizácii – aj napriek tomu, že to zatiaľ zvládate a čistíte zanesený sifón, odpadové potrubie sa vám nemusí podariť preraziť z toho dôvodu, že je zanesená domová či pouličná kanalizácia. Tu je potom zásah odborníkov nutný, pretože amatér nemá k dispozícii potrebné tlakové čističe, ktoré by si poradili s potrubím veľkého priemeru. Môžu sa tu objaviť nánosy bahna, kamenia, piesku, konárov, koreňov stromov, papierov, textilu, skrátka kanalizácia je niekedy dokonalé skladisko, a preraziť tento nanesený bal musia iba špecialisti s potrebným vybavením, skúsenosťami a pracovným nasadením. Títo ľudia navyše udržujú havarijný nonstop servis a môžete ich privolať na zanesenú kanalizáciu prakticky kedykoľvek.