Veda je ZAUJIMAVÁ ako odbor lebo je široko spektrá či už ide o takú oblasť kde môžeme uviesť či už ide o METEROLOGIU či LEKARSTVO  či UCITELSTVO a podobné. Humánna veda sa zaoberá človekom ako takým. Vymedzenie voči duchovenstvu vedy spoločenským a patria sem aj prírodné vedy je to veľmi sporné. Čo sa týka Humánnej vedy patria sem rôzne okruhy ako napr. psychológia, sociológia, pedagogika, či politológia, soc. psychológia a podobne. Čo sa týka spisovateľskej činnosti je to tiež zložitá veda. Poznáme aj Biologické vedy je to tiež veľké spektrum vied či už ide o systém aj morfológiu, cytológiu a ďalšie. V škole sa učí zaujímavý predmet OBCIANSKA NAUKA  je to tiež druh vedy v ktorej sa dozvieme rôzne veci.

podpísali sme ortieľ smrti veda nás zabije

Veda je či nie je cesta k pravde. Bez vedeckých vynálezov samozrejme aj iných. Myslím si že bez vedy no na 100 % neviem či by sme to zvládli. RESP. kam to smeruje celé myslím ako to teraz vyzerá celé je to zlé. My ako ľudia sa v dnešnej dobe vraciame dávnemu spôsobu života a myslím si že je to správne. Voľakedy ľudia žili v harmóniu . Ako vidíme chcú mať vlastné polia aj chovať dobytok tak ako kedysi a boli zdravý tiež sa uberajú k prírode aj ich strava založená správnym smerom. Títo ľudia mnohokrát neuznávajú súčasné výdobytky tejto doby tzv. civilizácie sú šťastní ako žijú bez technických vymožeností ktoré nám berú energiu aj iné. Dnes keď sa pozrieme na ľudí sú to NESTASTNE stvorenia chýba im láska , dobro ,cit sú ako psie nos všetko to robí zlá chorá doba. Stačí sa iba zamyslieť a pozrieť sa dozadu ako sa mali dobre voľakedy ľudia po zdravotnej stránke ale aj po inej. Teraz každý len po sebe šteká ako pes.

žime lepšie zdravšie

Ľudom stačilo iba čo si vypestovali a dochovali a nezaujímajú či nejaký kozmonaut lietal vo vesmíre a čo hovoria výskumy a boli spokojný . Dovolím si povedať či tvrdiť že takýto ľudia majú lepšie zdravie . Tento svet je sama choroba. Človek potrebuje stále viac a viac vedeckých technológia ktorá zničí národ ako taký. Už veľa civilizácii sa zahubilo vyspelou technikou. Tento svet k tomu smeruje. Nechápem načo je nám to tzv. umelá inteligencia to nás totálne pochová kvôli tomu že nám to zoberie prácu a pod. Chcem povedať že podľa mňa je dobre mať v tejto dobe tzv. prehľad a tiež vedieť že tento svet funguje prakticky iba na tzv. ROBE ktorá sa dá alebo keby niekto chcel môžu ju nahradiť môže ju nahradiť aj ťažba ako vieme je veľmi škodlivá mala by sa nahradiť niečím menej škodlivým. Dúfam pevne že ľudia si konečne uvedomia a začne používať ekologické možnosti. Ako vieme veda nám nie je NAKLONENA.