Remeselné práce dnes nelákajú veľa mladých ľudí hlavne preto, že majú pocit, že je ťažká a náročná, no dnes existuje množstvo šikovných a inteligentných pomôcok a nástrojov, ktoré prácu do značnej miery uľahčujú. Už nemusíte skrutky do dreva skrutkovať ručným skrutkovačom a aj samotné skrutky sú navrhnuté a vyrobené premyslene. Spájanie prvkov z dreva by malo podliehať typu, miestu umiestnenia, druhu prvku, a tiež rozmerom či účelu, na ktorý sa daný produkt bude využívaný. Možné je lepenie, čapovanie či spájanie skrutkami, na to sú určené skrutky do dreva, ktoré tento úkon umožňujú a uľahčujú. Vyrábajú sa z nehrdzavejúcej ocele, aby sa dali používať aj v prostredí, kde je vysoká vlhkosť a mohlo by dôjsť ku korózii.

Moderné typy skrutiek sú k dispozícii

Každý majster, ktorý pracuje s drevom, určite pozná množstvo typov skrutiek, ktoré pri svojej práci potrebuje. Ich zásobu má v dielni a určite medzi nimi nechýbajú torx skrutky skrutky s označením torx. Univerzálne, z nehrdzavejúcej ocele, ktoré môžu byť označené ako A2 a A4 a používajú sa na spájanie napríklad OSB dosiek. Práca s nimi nie je náročná, keďže bity torx umožňujú oveľa rýchlejšiu a jednoduchšiu montáž.

K práci s drevom je potrebné náradie

Najčastejšie sa využívajú pri montovaní terasových podláh, kde sa vyžadujú kvalitné spoje, pretože exteriér je náročné prostredie hlavne na odolnosť materiálu proti korózii. Nehrdzavejúca oceľ sa používa na výrobu týchto skrutiek, pretože sa osvedčila. Vďaka nej je možné nimi spájať aj exotické drevo ako napríklad Bongossi, Massaranduba alebo Bangkirai. Terasová skrutka ZH C2 predstavuje skrutku s osvedčeným torxom, ktorý optimálne zabezpečí prenos sily a zároveň je skrutka vedená presne. Dokonalé zapustenie skrutky umožňuje rebrovanie pod jej hlavou s funkciou akejsi pomoci pri frézovaní plochy na zapustenie hlavy. Pri skrutkovaní nedochádza k vzniku trhlín a prasklín, pretože skrutka je tvorená vŕtacou špičkou s reznými plochami, čím je skrutkovanie oveľa presnejšie. Diery je však výhodnejšie najprv si prevŕtať, aby sa znížil uťahovací moment.