Časté nočné budenie, problémy zaspať, problém ráno vstať. A veľkým problémom je aj ranná únava po zobudení a bolesť celého tela. Za zlým spánkom je množstvo aspektov. Ľudia všetko pripisujú stresu a rýchlej životnej úrovni. No za zlým spánkom častokrát stojí aj matrac do postele. Matrac do postele je pri výbere spálne dôležitejší, ako samotná posteľ, na čo mnoho ľudí zabúda.

matrac

Matrac do postele

Je veľmi dôležité, aby bol matrac vo vašej posteli kvalitný. Takisto, ako vyberáme dôkladne matrac už pre najmenšie deti, aby bol zabezpečený ich zdravý vývoj telíčka, by sme mali myslieť aj na zdravý vývoj seba samých. Matrac do postele môže mať rôzne vlastnosti. Každý má svoje požiadavky a zatiaľ čo vy môžete preferovať mäkký matrac, vaša kamarátka potrebuje čo najtvrdší podklad. Tvrdosť matraca je ovplyvňovaná základovým materiálom pre výrobu matraca. Penové matrace sú mäkšie a poskytujú telu dokonalý komfort. Najmä memory pena je pamäťová a prispôsobí sa krivkám vášho tela. Naopak, pri ortopedických ťažkostiach sa odporúča stredná tvrdosť matraca. Najideálnejšie je matrac taštičkový. Taštičkový matrac je vyrobený z viacerých menších pružiniek, jednotlivo obalených vláknom. Najtvrdší typ matraca je pružinový matrac, tvorený iba jednou pružinou.

posteľ

Na dôkladný výber matraca by mali myslieť aj alergici. Práve pri alergiach je dobre myslieť na to, že váš matrac by mal byť z kokosového vlákna alebo obsahovať vlákna Aloe vera. V prípade, že so svojim aktuálnym matracom nie ste spokojný a neviete, aký typ matraca do postele si vybrať, aby ste mali spánok čo najlepší, navštívte internetovú stránku segum.sk. Odborníci na segum.sk vám pomôžu s výberom aj predajom matraca do postele priamo podľa vašich požiadaviek. V prípade preferovania osobného kontaktu navštívte jednu z kamenných predajni v Bratislave, Žiline, Senici, či matrace v Banskej Bystrici.