Pri vyslovení slova džínsy nikomu netreba vysvetľovať o aký druh oblečenia ide, každému je hneď jasné, že hovoríme o nohaviciach, ktoré v našich skriniach doslova zapustili korene a nemáme v pláne vytrhávať ich. Z množstva predávaných typov a štýlov nie je možné nevybrať si tie vhodné a dobre padnúce džínsy.

Pekne tvarovaný strih džínsov

Mnohé odevné značky a výrobcovia sa venujú aj tvorbe džínsovej módy, pretože tak dokážu osloviť široké masy spotrebiteľov, najmä mladšie ročníky, ktoré si džínsy už obľúbili a nechcú sa ich vzdať. Medzi ne patrí aj poľská značka BIG STAR, s tradíciou už niekoľko desaťročí aj u nás ponúka široký záber džínsovej módy. Muži, ženy či deti si u nich môžu vybrať džínsy padnúceho strihu.

Moderná džínsovina je veľmi príjemná na dotyk, väčšinou je elastická, pretože strihy si vyžadujú pružnosť, ktorou zaručia pohodlný pohyb počas celého dňa aj v tých najužších strihoch, ktoré sa nazývajú slim alebo skinny. Sú ako naša druhá koža, obťahujú telo a jeans zvýrazňujú krivky postavy, preto ich milujú hlavne mladé dievčatá a ženy s peknými siluetami.

Nie každej však vyhovuje celodenné chodenie v tesných nohaviciach, preto siahajú po širokých strihoch, v ktorých sa cítia komfortne. Aj vkus máme všetci odlišný, každému sa páči niečo iné, ale to nie je problém ani pre túto značku džínsov. Ponúkajú aj viaceré farebné odtiene modrej, tmavú, svetlú, klasickú modrú, bielenú či vypratú, k tmavým patrí aj čierna alebo sivá, no hlavne letné obdobie a teplejšie dni nás nútia hľadať svetlejšie džínsy, biele, ružové, nohavice v mnohých pastelových farbách.

Muži v čiernej farbe nohavíc

Z džínsoviny sa však šijú aj bundy, košele, šaty, sukne, ktoré takisto tvoria náš šatník a pribúda ich stále viac. Univerzálnosť materiálu je bezhraničná, o tom sa presviedčame prakticky každý deň, keď si džínsy obliekame na mnohé príležitosti, s úpravou, ktorá im dovoľuje využiť ich aj na párty, večierok alebo oslavu. Prestrihy či trendy „deravé“ džínsy môžeme vidieť na uliciach stále častejšie.