S postupom času sa začína ukazovať, že čoraz viac ľudí premýšľa nad zmenou svojich investičných plánov. Je to tak aj vďaka nestabilnému finančnému trhu a vplyve krízy, pandémie, či turbulenciách na akciových trhoch za posledný rok. Nečudujme sa teda ak bežný človek začne premýšľať o svojej budúcnosti.

V akom stave sú Vaše financie

Ak máte svoje financie uložené v banke, niekedy môžete mať pocit, že už zrejme zapadli prachom. Záleží od toho akú formu sporenia ste si zvolili. Ste konzervatívec alebo finančný dobrodruh? Ak ste viac naklonený konzervatívnemu zhodnocovaniu peňazí, Váš ročný úrok zrejme reprezentuje iba malé číslo. Ak sporíte nízku sumu, Vaše zhodnotenie sa môže javiť ako mizivé. Naproti tomu stoja akčný a neohrozený dobrodruhovia s oveľa vyšším percentom zhodnotenia ale aj rizika. Môže sa teda stať že pri pohľade na Vaše ročné zúčtovanie, Vás zisk sklame.

Akú formu sporenia máte Vy?

Trhy v posledných rokoch

V posledných rokoch sa nielen na nás ale aj na prostredie finančných trhov valila jedna pohroma za druhou. Kríza, pandémia, poklesy, stúpania, nestála politická scéna. To všetko ovplyvnilo ceny akcií vo svete. Najmä v roku 2022 zažili burzy turbulentné časy, kedy sme mohli sledovať pády aj o 19%. Ľudia boli vystrašený a neistý, chýbala im opora a vznikol priestor pre prezieravosť a nedôveru. Množstvo sporení, či iných investičných produktov sa rozhodli zrušiť. Nielen kvôli nedôvere ale aj pre sťaženú finančnú situáciu. Jedna komodita však,,odolala,, a ustála svoje postavenie aj v tejto neľahkej situácii. Dokonca jej predaj stúpol a posilnila svoje miesto aj hodnotu.

Zlato nikdy nestratilo svoju hodnotu aj naprieč stáročiami

Zlato ako konzervatívna istota

Bolo to práve zlato, ktoré začína byť žiadanejšie ako kedykoľvek predtým. Svoju hodnotu a tradíciu má už niekoľko storočí. História ukazuje na jeho pevnosť a miesto v spoločnosti investorov – sporiteľov. Patrí ku konzervatívnejším typom investícii oproti akciám, ktoré nesú riziko dramatického zníženia hodnoty investície. Zlato je zhodnocované ročne v priemere o 10%. To je napríklad vyššia čiastka ako úrok na sporiacom účte. Investičné zlato reálne vlastníte a máte vo svojich rukách. V dobe znehodnocovania peňazí je to komodita, ktorá Vám môže zabezpečiť dôstojný život a istotu budúcnosti.

Ako teda investovať do zlata

Zrejme najjednoduchším spôsobom je kúpa zlata. Poobzerajte sa po predaji zlatých mincí či tehličiek. Vďaka variabilite vypracovania, veľkosti a hodnoty je investovanie do zlata dnes jednoduché a možné aj pre bežného človeka. Zvážte koľko http://www.speaker.cz/motoboard_305/viewtopic.php%3Ff%3D4%26t%3D1756 finančných prostriedkov chcete uvoľniť na nákup a vyhľadajte si adekvátnu variantu. Na investovanie nepotrebujete veľký kapitál. Investičné mince či tehličky sú dostupné v lacnejších aj nákladnejších razbách či verziách. Ak ste vo svete investovania nováčik, je lepšie staviť na istotu a investovať práve do zlatých mincí. Čo si ale musíte všímať je 24. To je počet karátov a rýdzosť – 999/1000. Čím väčší počet karátov a väčšia rýdzosť, tým hodnotnejšia bude Vaša investícia.