IBC kontajnery, čo je skratka z anglického výrazu Intermediate bulk container, sú veľkoobjemové plastové nádoby určené na prepravu a skladovanie kvapalín. Na tieto plastové obaly väčších objemových kapacít sú kladené veľmi vysoké nároky. Je to z toho dôvodu, že sa predpokladá, že budú využívané v priemyselnom odvetví a prostredí, v ktorom môžu a pravdepodobne aj budú vystavené extrémnym podmienkam. S obľubou si ich zadovažujú aj majitelia http://www.pluska.sk/sport/futbal/top-10-najbohatsich-majitelov-futbalovych-klubov-nezname-mena-miliardami.html rodinných domov či chát, ktorý chcú zachytávanú dažďovú vodu efektívne uskladňovať.

plastový obal

Takto zachytená voda môže byť potom využitá napríklad v lete pri zavlažovaní záhrad, záhonov, trávnikov či sadov počas extrémnych vysokých teplôt, ktoré so sebou veľmi často nesú nedostatok vlahy a vysychanie podzemných vôd. IBC kontajnery sú teda vo všeobecnosti vystavované extrémnym podmienkam, pričom nezáleží, či slúžia v priemyselnom, výrobnom odvetví alebo v podobnej sfére alebo si svoje využitie našli už ako spomínané plastové nádoby na skladovanie vody. Materiál, z ktorého sú vyrábané, musí byť pevný, odolný, hygienický a nepriepustný.

ibc kontajner

IBC kontajnery sú vystavené extrémne nízkym teplotám, extrémne nízkym teplotám, oderu, chemikáliám. V prípade, že slúžia na zachytávanie vody, sú vydané na milosť a nemilosť poveternostným podmienkam, ktoré občas dokážu byť naozaj kruté a nepredvídateľné. Slnko, dážď, sneh, vietor, mráz, víchrica, krúpy, zmeny vlhkosti. Tomu všetkému ale IBC kontajnery od spoločnosti Schoeller Allibert hravo odolať. Schoeller Allibert sa môže pýšiť niekoľkými certifikátmi, ktoré len potvrdzujú nimi reprezentovanú kvalitu vlastných výrobkov. Na ich stránke taktiež môžete nájsť potvrdenie o tom, že ich výrobky spĺňajú medzinárodne štandardizované normy. Ako oni sami tvrdia,,,ich plastové obaly sú navrhnuté tak, aby spĺňali najvyššie priemyselné štandardy.